İl Müdürümüz


Seval YASAK DİZERKONCA,
1974 yılında Antalya’da doğdu. İlköğrenimini Antalya’da, lise öğrenimini Ankara’da, yükseköğretimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme-Ekonomi Fakültesi İngilizce Ekonomi Bölümünde tamamladı.
Çalışma hayatına girişimci olarak 2001-2009 TGS Teknolojik Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti.’ni kurarak başladı.  
2001-2009 AK Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği ve Muratpaşa Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği yaptı.
2012-2014 Avsallar Belediye Başkan Yardımcılığı, 2015-2016 Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Dış İlişkiler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.
6 Ocak 2017 yılında Antalya Ticaret İl Müdürü olarak görevine başladı.
2007-2019 yılları arasında çeşitli kurumlardan;
Bilgisayarlı Ön Muhasebe İşletim Sistemi, Elektronik Kamu Alımları Programı Eğitimi (EKAP), Avrupa Birliği Proje Yazma-Uygulama mesleki eğitimlerini ve bunların yanı sıra, Nero Linguistik Programı, Etkin Sunum Teknikleri, Yönetim Teknikleri Eğitimi, Ak Parti Siyaset Akademisi, Satış Teknikleri, Toplantı Teknikleri ve Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Personel Seçimi Teknikleri, Rekabet Analizi ve Hedef Belirleme, Hafıza Teknikleri, Ekip Çalışmasında Etkin Yöntemler gibi kişisel gelişimini tamamlamaya yönelik eğitimler aldı.
İş hayatının yanı sıra Atletizm, Dağcılık, Dalgıçlık ve Voleybol, dallarında lisanslı olarak spor faaliyetlerine devam etmektedir. Seyahat etmek ve kitap okumak hobileri arasındadır.
Antalya Engelliler Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı ve Antalya İş Kadınları Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığını yaptı.Dizerkonca, Evli ve İngilizce bilmektedir.